Regeneracja włosów u fryzjera – poznaj najlepsze zabiegi

Czy marzysz o tafli zdrowych włosów, które są sypkie, gładkie, błyszczące i długie? Z pewnością. Zaglądasz w lustro i zdajesz sobie sprawę, że przez ostatni czas nie traktowałaś ich dobrze, a droga do osiągnięcia marzenia jest długa i wyboista. Możesz ją znacznie przyśpieszyć, jeśli zdecydujesz się a zabiegi regeneracyjne u fryzjera.

Co najczęściej niszczy włosy?

Proces niszczenia włosów jest długotrwały – zazwyczaj nie pojawia się z dnia na dzień, ale skumulowanie kilku lub kilkunastu szkodliwych czynników na raz znacząco przyśpiesza niszczenie struktury włosa. Czynniki te to wypadkowe różnych sytuacji, takich jak:

 • niewłaściwa pielęgnacja,
 • wadliwa i nieumiejętna stylizacja,
 • czynniki atmosferyczne,
 • uszkodzenia mechaniczne,
 • zła dieta.

Są to podstawowe kategorie na które należy zwrócić uwagę przy podjęciu decyzji o regeneracji włosów. Zła dieta pozbawiona mikroelementów i wartościowych składników odżywczych, stosowana przez długi czas, najbardziej niszczy włosy, gdyż nie stwarza im warunków do prawidłowego wzrostu i mocnej budowy.

Ponadto jako czynniki szkodliwe należy wymienić używanie niewłaściwych preparatów pielęgnujących – takich, które obciążają włosy, nadmiernie je wysuszają, a także podrażniają skórę głowy. Zły wpływ ma także częste stosowanie prostownicy lub lokówki (przypalanie włosa) i częste stosowanie suszarki nastawionej na gorący strumień powietrza. Urazy mechaniczne są powodowane głównie przez pocieranie włosów (przez czapki, szaliki), urywanie ich poprzez suwaki błyskawiczne oraz łamanie poprzez spanie w mokrych i rozpuszczonych włosach. Do tego dochodzi także wychodzenie na mróz w niedosuszonych włosach, nie stosowanie okryć głowy podczas upalnych dni oraz brak szczególnej pielęgnacji włosów po ich kontakcie z wodą słoną lub chlorowaną (baseny).

Regeneracja włosów w domu

Jeśli podejmujesz decyzję o rozpoczęciu regeneracji włosów – musisz zacząć od wyeliminowania szkodliwych czynników wymienionych wyżej. Jest to pierwszy krok, który przybliży cię do marzenia o długich i zdrowych włosach. Następnie musisz uzbroić się w cierpliwość i stopniowo przywracać swoim włosom idealny wygląd.

Jeśli jesteś gotowa na długotrwałe i systematyczne działania – regenerację możesz przeprowadzać w domu. Fryzjerzy Anlaya Day Spa w Józefowie radzą skorzystać z naturalnych sposobów odżywiania i nawilżania włosów, często takich, które były używane przez nasze babcie. Wykorzystaj produkty, takie jak:

 • oleje (kokosowy, sezamowy, rycynowy, oliwa z oliwek),
 • żółtka jaj,
 • nafta kosmetyczna,
 • siemię lniane,
 • wywary ziołowe itp.

Regeneracja włosów i fryzjera

Profesjonalne zabiegi fryzjerskie nastawione na odbudowę włosa i jego regenerację to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, których włosy są zniszczone do tego stopnia, że nie da się ich ułożyć, a każda próba uczesania jeszcze bardziej pogarsza ich stan. Ponadto korzystanie z usług specjalisty skraca okres samodzielnego planu naprawczego – skorzystają na tym osoby niecierpliwe i niesystematyczne.

Wśród najlepszych zabiegów fryzjerskich, które wpłyną na dobry stan włosów, można wyróżnić:

 • Zabieg rekonstrukcji włosów

Do zabiegu tego wykorzystywana jest seria produktów Joico K-Pak Hair Repair System. Ich siła oparta jest na specjalnych składnikach aktywnych – zawierają m.in. 19 aminokwasów. Są one zgodne z keratyną, czyli naturalnym budulcem włosa. Zabieg składa się z 4 etapów. Pierwsze z nich oczyszczają włosy z zanieczyszczeń i innych substancji, a kolejne pozwalają na dogłębne odżywienie włosa zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Zabieg rekonstrukcji jest szczególnie polecany do włosów suchych, matowych i łamiących się.

 • Hair by RevitaLash

Osoby, które znają słynną i rewelacyjną odżywkę do rzęs firmy RevitaLash z pewnością nie będą wątpić w skuteczność działania preparatu przeznaczonego do pielęgnacji włosów. Ma ona postać pianki i może być aplikowana w dobrych salonach fryzjerskich, jaki i zakupiona do użytku domowego. Świetnie działania tego produktu zauważą osoby zmagające się ze wzmożonym wypadaniem włosów i ich przerzedzeniem. Hair by RevitaLash nie tylko przyśpiesza porost włosów, ale także odżywia skórę głowy, dzięki czemu nowe włosy są mocne, grube i zdrowe.

 • Keratynowe prostowanie włosów

Chociaż zabieg ten przeznaczony jest do wygładzania włosów kręcących się i falujących, to jego zastosowanie na włosach zniszczonych daje niesamowite efekty. Duża ilość keratyny, która jest wprowadzana w głąb włosa sprawia, że tuszowane są wszelkie uszkodzenia jego struktury. Szczególnie dobre rezultaty zauważają osoby z włosami ekstremalnie zniszczonymi, przepalonymi  i przesuszonymi. Keratynowe prostowanie włosów wygładza taflę włosów, ujarzmi odstające końcówki i nadaje im niepowtarzalnej miękkości i blasku.

Wszystkie wyżej wymienione zabiegi/produkty są dostępne w salonie fryzjerskim w Anlaya Day Spa w Józefowie. O rodzaj usług regeneracyjnych najlepiej pytać fryzjera, który potrafi doradzić właściwe zabiegi dla typu i kondycji włosów.

0 Odpowiedzi

Zostaw komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Podziel się swoim zdaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>