Do kogo udać się z problemem dotyczącym włosów?

Bardzo często zdarza się, że bagatelizujemy problemy które dotyczą naszych włosów. Czasem nie zauważamy również, że coś jest nie tak. Nadmierne wypadanie, łupież i przetłuszczone włosy to problemy z którymi chcemy walczyć na własną rękę i nie traktujemy ich poważnie. Przeważnie nasza kuracja kończy się na kupieniu odpowiedniego szamponu czy odżywki – a to nie zawsze daje pożądany efekt. Jest jednak dziedzina, która zajmuje się właśnie takimi problemami, a o której wie bardzo mało osób.

Trychologia

Trychologia – jak zostało powiedziane wyżej – to mało znana dziedzina zajmująca się tylko i wyłącznie włosami oraz problemami z nimi związanymi.

W jakiej sprawie mogę udać się na badanie trychologiczne?

Każdy kto chce upewnić się o stanie swoich włosów, ich struktury i cech może skorzystać z usług trychologicznych. Najczęściej jednak korzystają z nich osoby, które mają konkretny problem związany z włosami czy skórą głowy. Do takich problemów zaliczają się:

  • stale przetłuszczone włosy
  • łupież
  • łysienie
  • wypadanie włosów
  • swędząca, podrażniona skóra
  • łojotokowe podrażnienie skóry
  • ciemieniucha

Jeśli spostrzegliśmy jakiekolwiek zmiany na swojej głowie – warto udać się na wizytę do specjalisty, dzięki czemu szybko możemy wyleczyć dane schorzenie. Nie warto zwlekać!

Na czym polega badanie trychologiczne?

Badanie składa się z trzech etapów:

  1. Wywiad. Niezwykle istotny w dalszej części badania. To właśnie na podstawie rozmowy z pacjentem specjalista nakierunkowuje problem i zbiera wszystkie najważniejsze informacje pomagające w dalszym rozpoznaniu.
  2. Trichoskopia. Badanie skóry głowy i łodygi włosa za pomocą specjalnej kamery, która ma bardzo dokładne przybliżenie.
  3. Trichogram. Pobranie około 100 włosów z różnych miejsc głowy i dalsze badania struktury włosa w laboratorium.

Jak długo trwa leczenie?

Leczenie włosów nie należy do uciążliwych. Przeważnie trwa krótko, ale nie da się ocenić czasu trwania – wszystko zależy indywidualnie od pacjenta. By jak najszybciej uporać się z problemem należy stosować się do zaleceń specjalisty, a przede wszystkim – być regularnym i cierpliwym.

Gdzie mogę skorzystać z usług trychologicznych?

Usługi te są coraz bardziej popularne. Jednym z miejsc w którym można uzyskać kompleksową opiekę specjalistów trychologicznych jest Anlaya Day Spa. Możemy liczyć na fachową obsługę i miłą atmosferę.

Więcej na temat trychologii oraz usług z tej dziedziny można znaleźć na stronie: http://anlaya.pl/trychologia/