makijaz

Wybór idealnego makijażu na każdą okazję

Makijaż jest obecnie nieodłączną składową każdego dnia niemalże każdej kobiety. Wiele z nich, nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez tzw. “przypudrowania noska” czy pomalowania choćby rzęs. Ale powyższe zabiegi to jedynie kropla w morzu. Istnieje całe mnóstwo rozmaitych makijaży, dedykowanych na różne okoliczności, dla osób w różnych przedziałach wiekowych, a ostatnio coraz popularniejsze stały się również make-upy dla mężczyzn…

Makijaż dzienny

Każda kobieta, decydująca się na makijaż, ma oczywiście odnośnie do niego pewne, indywidualne preferencje. Jedne panie z zasady stawiają na jedynie podkreślenie urody i ewentualne zatuszowanie jej mankamentów, inne wybierają mocniejsze akcenty. Należy jednak pamiętać, że typowy makijaż dzienny powinien być delikatny, lekki i niemalże niezauważalny. W celu jego poprawnego wykonania należy posiąść pewne umiejętności i zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki. Powinny one być adekwatne do naszej cery, koloru oczu. Cienie do powiek mają być pastelowe i stonowane, w oczy nie powinny się rzucać także, kolor błyszczyku czy szminki.

Makijaż do pracy

Makijaż do biura tak naprawdę niewiele różni się od tego codziennego. Również powinien być lekki i delikatny, w żadnym wypadku krzykliwy. Jedyne co go wyróżnia i na co warto zwrócić większą uwagę, to jakość i trwałość, wykorzystywanych do jego przygotowania kosmetyków.

Makijaż studniówkowy

Makijaż studniówkowy jest wyjątkowy pod wieloma względami. Jest to bowiem make-up, wykonywany na pierwszą tak poważną uroczystość dziewcząt, na ich pierwszy wielki bal. Nie powinien on być nadto krzykliwy i intensywny, ale warto, by już troszkę mocniej podkreślał urodę dziewczyny – jej usta i oczy. Dziewczęta w tym wieku często borykają się z problemem trądziku czy innymi niedoskonałości cery, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na zamaskowanie jej mankamentów, używając choćby korektorów, podkładów czy pudrów.

Makijaż ślubny

Ślub to niezaprzeczalnie, jeden z najważniejszych dni w życiu kobiety i każda podczas tych wyjątkowych chwil pragnie wyglądać jak najpiękniej. Wykonując tego rodzaju makijaż, jak zaznaczają eksperci z Anlaya Day Spa, należy zwrócić uwagę na pewne kluczowe elementy. Make-up przeznaczony na tę uroczystość musi być przede wszystkim trwały. Powinien stanowić kompilację makijażu dziennego – łączyć świeżość i naturalność – z niewielką ekstrawagancją wieczorowego. Najważniejsze jest jednak, by panna młoda czuła się w nim odpowiednio, dlatego, większość z nich, decyduje się na wykonanie makijażu próbnego. Ponadto, musi oczywiście pasować on do sukni ślubnej, całkowitej stylizacji oraz indywidualnych życzeń najważniejszej damy wieczoru.

Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy, to rodzaj make-upu, w którym można sobie już pozwolić na odrobinę więcej szaleństwa. Kolory nie muszą być w już stonowane, a usta czy oczy można, a nawet warto podkreślić dość znacząco. Dobrze jednak i na tę okazję dopasować makijaż do stroju oraz miejsca, do którego się wybieramy. Pamiętajmy, że rodzaj oświetlenia – świece czy światło sztuczne, także rzutują na odbiór wygląd makijażu.

Makijaż męski

Choć dla pewnej grupy panów wydaje się to zapewne niebywałe, ale faktem jest, że makijaż męski cieszy się ostatnimi czasy coraz większą popularnością. Jest on możliwie najdelikatniejszy, najnaturalniejszy i niemalże całkowicie niewidoczny. Jego głównym zadaniem jest przykrycie ewentualnych niedoskonałości cery. Znakomicie spisuje się także dla pana młodego, jak również podczas różnego rodzaju sesji fotograficznych czy innych wydarzeń.

Makijaż permanentny

Godny uwagi jest także makijaż permanentny. Jego głównym zadaniem jest tuszowanie niedoskonałości twarzy. Nie polega na jej malowaniu, a naturalnym podkreśleniu jej konturów, np. skorygowania kształtu ust. Poddają mu się najczęściej panie, które nie chcą codziennie tracić czasu na wykonywanie make-upu. Należy jednak pamiętać i dobrze przemyśleć swoją decyzję, gdyż zabieg powyższy jest trwały.