masaz

Potrzebujesz relaksu? Poznaj zbawienne skutki masażu!

Masaż to wyjątkowa forma relaksu. Polecana zarówno ze wskazań dotyczących aspektów fizycznych, jak i psychicznych, potrafi wyeliminować napięcia, dolegliwości bólowe i znacznie zredukować stres. Metoda praktykowana niemal od tysiącleci jest dziś sposobem na odprężenie, oderwanie się od codziennego pośpiechu, ale też szybszy powrót do pełnej sprawności po kontuzjach i chorobach. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze rodzaje masażów i który jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie.

Masaż – dlaczego warto skorzystać?

Współczesny tryb życia często mocno obciąża organizm – pośpiech, stres, niewystarczająca ilość snu i mnogość obowiązków sprawia, że chroniczne przemęczenie i brak motywacji znacznie obniżają jakość naszego życia. Tracimy umiejętność efektywnego wypoczywania, możemy odczuwać obniżony nastrój czy apatię. Siedzący tryb życia z kolei przyczynia się do obciążenia kręgosłupa i bólu pleców na różnych odcinkach, a nawet problemów z trawieniem, bólami głowy czy przemęczeniem wzroku.

Masaż jest idealnym sposobem nie tylko na odciążenie ciała i poprawienie sprawności, ale też wyciszenie i odpoczynek. Sztywność karku, drętwienie kończyn, opuchnięcia, bóle czy po protu nadwaga to wystarczające wskazania by pomyśleć o regularnym masażu. Mogą one w skuteczny sposób poprawić nie tylko sprawność i samopoczucie, ale też zapobiec przykrym konsekwencjom wynikającym z nieodpowiedniego stylu życia.

Rodzaje masażów

Salony kosmetyczne, SPA czy wellness oferują szeroką ofertę masażów. Wybierać możemy z zakresu masażów klasycznych, relaksacyjnych, tych z użyciem różnych rekwizytów zarówno na plecy, jak i inne części ciała, w tym twarz. Specjaliści z salonu SPA Anlaya potwierdzają szczególne zainteresowanie niektórymi typami masażu. Możemy do nich zaliczyć:

  • masaż bańką chińską – wykorzystuje on siłę płynącą z podciśnienia i próżni. Bańka chińska, czyli gumowa kulka, za pomocą której przeprowadza się masaż, dodatkowo jest świetnym sposobem na redukcję cellulitu. Szczególnie poleca się go więc osobom cierpiącym na różnego rodzaju obrzęki, nieestetyczne zmiany na skórze, bóle mięśni, a także tym, którzy chcą nieco schudnąć.
  • masaż relaksacyjny – odpręża i działa kojąco nie tylko na ciało, ale i na psychikę. Wyjątkowe doznania nie tylko rozluźniają mięśnie i redukują napięcie, ale wyciszają i uspokajają. Między innymi właśnie dlatego jest to jeden z popularniejszych rodzajów masaży.
  • masaż klasyczny – masaż odprężający, rozluźniający, rehabilitujący, charakteryzujący się dynamiką i wielością wykonywanych przez masażystę technik. Jest to forma relaksacyjno-lecznicza, polecana osobom rozpoczynającym swoją przygodę z masażem.
  • masaż gorącymi kamieniami – doskonale działający na skórę i mięśnie, idealny dla osób szukających zabiegu wyciszającego i regenerującego. Do masażu wykorzystywane są kamienie różnej wielkości, łącząc w sobie akupresurę (ucisk kamieni) i termoterapię (ciepło kamieni).

Przeciwwskazania

Istnieje kilka przeciwwskazań do podjęcia masażu. Są to między innymi:

  • gorączka,
  • choroby nowotworowe,
  • urazy skórne,
  • złamane kości,
  • ciąża zagrożona.