Autumn Woman Portrait. Beauty Fashion Model Girl

Jesienny makijaż ślubny

Dzień ślubu to chwila, którą wiele kobiet planuje z najdrobniejszymi szczegółami. Większość pań marzy o weselu latem, w słońcu i zieleni. Część jednak docenia piękno jesiennego krajobrazu i właśnie wtedy planuje wyjść za mąż. Zarówno kreacja panny młodej, jak i makijaż ślubny muszą zostać dopasowane do jesiennej aury. Jak wyglądać idealnie przed ołtarzem, a także podczas wesela? Wszystko w rękach makijażystki.

Po pierwsze – trwałość

Trwałość makijażu ślubnego to podstawa idealnego wyglądu. Odpowiednio umalowana twarz powinna wyglądać nieskazitelnie przez wiele godzin bez względu na warunki, w jakich się znajdujesz. Profesjonalna makijażystka musi przede wszystkim wybrać długotrwały podkład do twarzy, odpowiadający na potrzeby cery. Dodatkowo prawdziwa specjalistka wykorzysta wszystkie sposoby, by maksymalnie utrwalić makijaż.

Cały sekret tkwi w odpowiednim przygotowaniu twarzy. Makijaż ślubny nigdy nie będzie długo trzymał się na zanieczyszczonej czy przetłuszczonej skórze. Warto zatem dokładnie oczyścić buzię, a przed nałożeniem podkładu, zaaplikować odpowiednią bazę, która nie tylko przedłuży trwałość makijażu, lecz także odpowiednio wygładzi twarz.

Zwróć tez uwagę na sposób aplikacji kosmetyków. Podkład nałożony palcami nie utrzyma się na twarzy przez całą noc. Warto zatem wybrać doświadczoną makijażystkę, która odpowiednio zaaplikuje kosmetyki pędzlem lub gąbeczką.

Po drugie – kolor

Makijaż ślubny to zdecydowanie wyjątkowy make-up, dlatego warto poświęcić sporo uwagi na dobór odpowiednich kolorów cieni czy szminki. Pamiętaj, że zdjęcia, dokumentujące ten wyjątkowy dzień, będą towarzyszyły Ci do końca życia, a z nimi wspomnienie noszonego wówczas makijażu. Barwy, użyte do pomalowania oczu czy ust, powinny odpowiadać zarówno typowi urody, jak i porze roku.

Jesień to wyjątkowy czas. Krajobraz przepełniony jest złotem, czerwienią, brązem i fioletem. To właśnie tych kolorów powinnyśmy użyć do jesiennego makijażu ślubnego. Są uniwersalne i pasują właściwie do każdego typu urody. Pamiętaj, że decydując się na mocny makijaż oczu, powinnaś zrezygnować z ciemnej pomadki i odwrotnie. Jesienią możesz pozwolić sobie na delikatne beżowo-złote cienie do powiek w połączeniu z mocną, oberżynową matową szminką. Wszystkie kolory ziemi dozwolone!

Jeśli masz stosunkowo wąskie wargi, zrezygnuj z mocnych, matowych pomadek. Mogą one dodatkowo optycznie zmniejszyć i tak już delikatne usta. W tym przypadku poproś makijażystkę o położenie mocnego akcentu na oczy. Beżowa pomadka w połączeniu z wyraźnymi cieniami na powiekach z pewnością będzie wyglądała spektakularnie.

W przypadku małych oczu warto zdecydować się na makijaż, który optycznie je powiększy. Należy przede wszystkim pamiętać o rozświetleniu wewnętrznych kącików. Trzeba jednak zrezygnować z bardzo ciemnych cieni na rzecz wyrazistej, matowej szminki. Pamiętaj też o mocno wydłużającym tuszu do rzęs.

Po trzecie – rozświetlenie

Makijaż rozświetlający nie wygląda dobrze na każdym typie urody. Panie o tłustej lub mieszanej cerze mogą odczuwać ogromny dyskomfort, świecąc się niczym kula dyskotekowa. Właśnie z tego powodu warto zdecydować się na profesjonalne wykonanie makijażu. Prawdziwa specjalistka dobierze kosmetyki, odpowiednie do rodzaju cery. Dodatkowo zdecyduje, które partie twarzy rozświetlić, a gdzie nałożyć bronzer.

Zarówno rozświetlacz, jak i róż do policzków powinny być wykorzystane w makijażu ślubnym, jednak należy zachować umiar zwłaszcza jesienią. Odpowiednio rozświetlona twarz sprawia wrażenie zdrowiej, wypoczętej i promiennej.

Makijaż na ślub musi być wyjątkowy, dlatego warto starannie wybrać osobę, której powierzymy jego wykonanie. Zanim zdecydujesz się na wizytę u danej makijażystki, dokładnie przejrzyj jej portfolio. Dodatkowo spróbuj umówić na na makijaż próbny kilka dni przed tą najważniejszą datą.