Portrait of beautiful young woman dyeing hairs - isolated on white; Shutterstock ID 64771963; PO: today.com

Farbowanie włosów w salonie fryzjerskim

Każdy, kto choć raz farbował włosy doskonale wie, ile wysiłku należy włożyć, aby uzyskać pożądany kolor. Na efekt końcowy wpływa wiele czynników, a nieprofesjonalne malowanie może skończyć się poważnym pogorszeniem kondycji kosmyków. Choć wiele kobiet sięga po drogeryjne farby, barwienie włosów w domu wiąże się z ogromnym ryzykiem. Aby uniknąć rozczarowania końcowym efektem, warto odwiedzić dobrego fryzjera.

Farbowanie włosów w domu – czy to bezpieczne?

Farbowanie włosów wiąże się z nałożeniem na kosmyki mieszanki chemicznej o naprawdę silnym działaniu. Wiele kobiet, nanosząc farbę, aplikuje ją również na skórę głowy. Takie działanie sprzyja podrażnieniu skalpu, czego efektem może być znaczne osłabienie kondycji fryzury, uporczywe swędzenie, wypadanie włosów, czy łupież.

Uzyskanie wymarzonego koloru włosów w warunkach domowych jest bardzo trudne do wykonania. Na efekt końcowy wpływa wiele czynników, takich jak kondycja fryzury, jej wcześniejsza barwa, czy struktura włosów. Najwięcej problemów sprawia rozjaśnianie fryzury. Część pań osiąga efekt żółtych kosmyków, który trudno zniwelować nawet odpowiednimi płukankami. Inne amatorki domowego farbowania skarżą się, że ich włosy, które miały być popielate, mienią się różnymi odcieniami zieleni. Kolejnym niebezpieczeństwem farbowania włosów w domu jest uzyskanie koloru nierównomiernego. Najczęściej wiąże się to z nieumiejętnym nałożeniem mieszanki.

Farby fryzjerskie

Aby farbowanie włosów dało pożądany efekt, potrzebne są dwa czynniki: profesjonalna farba oraz kompetentny i doświadczony fryzjer. Właśnie takie połączenie daje gwarancję sukcesu. Należy bowiem wiedzieć, że mieszanki, używane w salonach fryzjerskich różnią się od produktów, dostępnych na drogeryjnych półkach.

Profesjonalne farby do włosów, których używają dobre salony fryzjerskie zawierają przede wszystkim wiele składników, chroniących nasze kosmyki przed zgubnym wpływem koloryzacji. Najczęściej są to:

  • olejki owocowe, wzbogacające kolor,
  • naturalne barwniki mineralne,
  • ekstrakty roślinne, np. z rumianku, żurawiny,
  • witaminy, regenerujące włosy.

Farby fryzjerskie zawierają substancje barwiące o większym stężeniu niż produkty, przeznaczone do domowej koloryzacji. Zadaniem fryzjera jest takie dopasowanie mieszanki do farbowania włosów, aby ich finalny kolor pasował nie tylko do urody klientki, ale też jej sposobu ubierania się, czy charakteru.

Farbowanie u fryzjera – dlaczego warto?

Jeśli decydujesz się na swoje pierwsze farbowanie włosów lub chcesz diametralnie zmienić ich barwę, koniecznie udaj się do zaufanego salonu fryzjerskiego. Ta sama zasada dotyczy malowania kosmyków zgodnie z aktualnymi trendami takimi jak sombre czy ombre. Niezwykle modny obecnie efekt siwych włosów również powinien wyjść spod ręki profesjonalisty. Na zabieg koloryzacji możesz zdecydować się w Anlaya Day Spa w Józefowie. Doświadczeni fryzjerzy z pewnością wyczarują na twoich włosach wymarzony kolor. Próby samodzielnego uzyskania popielatego blondu, czy zadziornej rudości mogą skończyć się fiaskiem.

Doświadczony fryzjer nie tylko profesjonalnie ufarbuje nasze kosmyki. Prawdziwy specjalista dobierze również odpowiedni kolor, pasujący do naszej urody i temperamentu. Wbrew pozorom to szczególnie istotny krok. Źle dobrany odcień może bowiem uwypuklić wszelkie mankamenty naszej twarzy, natomiast ten dobrze dopasowany jest kluczem do promiennego wyglądu. Wizyta u fryzjera wiąże się również ze wskazaniem nam odpowiedniej pielęgnacji farbowanych włosów. Tylko dobrze dobrane kosmetyki pozwolą nam cieszyć się z długotrwałego i głębokiego koloru.