Co to jest masaż relaksacyjny?

masazrelaks

Masaż relaksacyjny to odprężający zabieg, wpływający nie tylko na ciało, ale także na umysł klienta. Jego celem jest całkowite rozluźnienie mięśni, zapomnienie o stresujących sytuacjach, wyciszenie i skupienie się na aktualnych doznaniach. Brak pośpiechu, dokładność i subtelność to główne cechy masażu relaksacyjnego. Ich dominacja powoduje, że jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów dostępnych w ośrodkach spa.

Do kogo jest skierowany?

Z działania masażu relaksacyjnego z pewnością będą zadowolone osoby, które w ciągu dnia narażone są na wiele sytuacji stresujących. Sposób życia i pracy nie sprzyja wyciszeniu, dlatego masaże relaksujące są odpowiednie dla tych, którzy szukają chwili wytchnienia i wyciszenia. Również osoby będące w złym stanie psychicznym znajdą ukojenie w tym zabiegu, który pozwoli im skoncentrować się tylko na swojej postaci. Masaż relaksacyjny daje ukojenie w przypadku dolegliwości bólowych związanych z przeciążeniem kręgosłupa i z nadwyrężeniem mięśni. Jest też niezastąpiony dla osób, które cierpią na brak koncentracji, bezsenność czy nerwice.

Jak to wygląda?

Sedno masażu relaksacyjnego kryje się w technice jego wykonywania. Powolne ruchy, dające odprężenie oraz wykorzystanie całkowicie bezbolesnych technik masażu powodują maksymalne wyciszenie, a tym samym odpoczynek. Masażowi relaksacyjnemu bardzo często towarzyszą i inne formy dające rozluźnienie, takie jak muzykoterapia i aromaterapia. Tak przygotowane otoczenie pozwala na wprowadzenie klienta w początkowe odprężenie. Masaż rozpoczyna się od delikatnego głaskania, które pobudza krążenie, następnie można się spodziewać ugniatania, rozcierania i oklepywania. Wszystko wykonywane jest powoli, ale rytmicznie. Zakończony jest również techniką głaskania, która ma uspokoić system nerwowy i dać ostateczne rozluźnienie. Masaż relaksacyjny trwa około godziny i można go wykonywać codziennie.

Efekty masażu relaksacyjnego?

Masaż relaksacyjny wywiera wpływ na cały organizm człowieka. Nie tylko efektywnie rozluźnia wszystkie mięśnie, ale także działa kojąco na sferę psychiczną. Po jego zakończeniu można zaobserwować spokojna pracę serca, lepsze ukrwienie, elastyczniejszą i jędrniejszą skórę. Za pomocą masażu relaksacyjnego przyśpisza się przemianę materii, usuwa zmęczenie i rozdrażnienie oraz znacząco poprawia się humor.

Masaż relaksacyjny jest jedną z usługą dostępnych w szerokiej ofercie naszego Spa. Skorzystać z niej mogą wszyscy chętni – szczególnie mile widziane są osoby z Warszawy i okolic, którzy mają dobry dostęp komunikacyjny do naszego ośrodka. Jeśli Twoim miejscem zamieszkana jest:

  • Wawer
  • Międzylesie
  • Sulejówek

najłatwiej dojedziesz do nas wjeżdżając na trasę do Terespola i kierując się w stronę Otwocka.

Zapraszamy także osoby pochodzące z miejscowości położonych najbliżej Józefowa – miejsca, w którym znajduje się nasze Spa, tj. osoby dojeżdżające z miejscowości takich, jak:

  • Falenica
  • Anin
  • Michalin
  • Karczew

Ceny odpowiednio - częściowy / całościowy

Masaż relaksacyjny

30min - 100 zł

60min - 150 zł

90min - 190 zł