Klasyczny masaż szwecki

Masaż skóry pomaga rozluźnić mięśnie, zrelaksować się oraz zredukować efekty napięcia nerwowego spowodowanego stresem. Masaż klasyczny, jest najprostszą i najczęściej spotykaną techniką masażu. Nazywany jest także szweckim, co ma związek z miejscem jego pochodzenia. Wykonanie masazu pozwala na rozluźnienie i odprężenie, ale również stosowany jest w celu rehabilitacji.

Masaż klasyczny – dla kogo?

Ten rodzaj masażu polecany jest wszystkim osobom, które do tej pory nie miały styczności z tego typu zabiegami i trudno jest im zdecydować się na konkretną formę i rodzaj masażu. Masaż szwecki jest doskonałym punktem wyjścia, który pozwala na zapoznanie się z tym relaksacyjno – leczniczym zabiegiem. Pozwala on ocenić proces wykonywania masażu, a także ułatwia określenie indywidualnych oczekiwań i wyboru kolejnych jego form i rodzajów.

masazszczedzki

Jak wygląda masaż szwecki?

Do wykonania masażu stosuje się środki i olejki nawilżające. Wpływają one dodatkowo na rozluźnienie i ukojenie za pomocą aromatów. Pacjent powinien znajdować się w pozycji leżącej. Zabieg masażu polega na wykonywaniu przez masażystę różnorodnych oraz dynamicznych ruchów. Podczas tego procesu wykonywane są najbardziej popularne i klasyczne techniki. Polegają one zarówno na ugniataniu, jak i na rozciąganiu, głaskaniu, oklepywaniu, a nawet wibracjach, przy użyciu dłoni, przedramion oraz łokci. Oprócz działania rozluźniającego, masaż pozwala także na poprawę pracy układu krążenia, dzięki odpowiednim ruchom wykonywanym w kierunku serca. Masaż klasyczny może dotyczyć całego ciała lub jego wybranych części.

Przeciwwskazania do masażu szwedzkiego

Masaż klasyczny jest zabiegiem korzystnym dla zdrowia i samopoczucia. Zalecany jest niemal wszystkim pacjentom. Z zabiegu zrezygnować powinny jedynie osoby:

  • posiadające różnego rodzaju uszkodzenia skóry
  • przechodzące którąś z chorób skórnych
  • posiadające jakiekolwiek urazy kości
  • chorujące na serce

Efekty masażu klasycznego

Masaż pozwala na rozluźnienie nie tylko ciała, ale również umysłu. Stanowi ukojenie dla nerwów, poprawia krążenie, przyspiesza metabolizm, a także zwiększa elastyczność skóry. Pomaga w walce z przemęczeniem, obniżeniem nastroju oraz  bezsennością. Stanowi również formę rehabilitacji w przypadku wad postawy.

 

Masaż klasyczny (szwedzki) (0,5/1h)

100,00/150,00