goracekamienie

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż należy do niezwykle relaksujących i odprężających zabiegów, który dodatkowo pozytywnie wpływa na stan zdrowia oraz skóry. Jednym z rodzajów masażu jest masaż gorącymi kamieniami, który stanowi metodę relaksacji stosowaną od dawien dawna, a jej historia sięga czasów starożytnych. Zabieg ten jest połączeniem klasycznego masażu szwedzkiego z zastosowaniem rozgrzanych kamieni układanych na powierzchni skóry. Zabieg ma działanie nie tylko odprężające i relaksacyjne, ale również regenerujące, a nawet odmładzające.

Komu polecany jest masaż gorącymi kamieniami?

Skorzystanie z tej formy zabiegu zaleca się przede wszystkim osobom, które na co dzień narażone są na silny stres i cierpią z powodu stałego napięcia nerwowego, którego efektem jest między innymi spięcie oraz usztywnienie mięśni. Skorzystanie z masażu zaleca się także osobom przemęczonym oraz o obniżonym nastroju. Oprócz walorów czysto relaksacyjnych, zabieg ten posiada także właściwości rehabilitacyjne i zaleca się go jako uzupełnienie leczenia chorób reumatycznych, otyłości, rwy kulszowej, niektórych schorzeń układu krążenia,  a także jako formę rehabilitacji pourazowej.

Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami?

Podczas zabiegu pacjent powinien znajdować się w pozycji leżącej. Przed rozpoczęciem masażu, używane są olejki nawilżające, które mają dodatkowo rozluźnić pacjenta, a także ułatwić wykonywanie ruchów masujących oraz przesuwanie kamieni. W czasie zabiegu wykorzystywane są różnej wielkości bazaltowe kamienie, dobierane w zależności od konkretnej partii ciala, które długo utrzymują ciepło i posiadają optymalną wagę. Przed ułożeniem kamieni zostają one podgrzane tak, aby osiągnęły wyższą temperaturę niż naturalna temperatura ciała ludzkiego. Początkowo układane są tuż obok siebie, a następnie wykonywany jest masaż w który włącza się także elementy masażu klasycznego.

Efekty masażu gorącymi kamieniami

Ten rodzaj masażu odpręża ciało i umysł, relaksuje i rozluźnia mięśnie. Ponadto pozytywnie wpływa na poprawę krążenia, pobudza do pracy układ krwionośny oraz limfatyczny, Wpływa także na wygląd skóry, poprawiając jej elastyczność.  Zabieg łączy w sobie masaż, terapię aromatami oraz temperaturą, co pozwala na pełne rozluźnienie, poprawę nastroju, a także wzmocnienie układu odpornościowego.

 

Gorącymi kamieniami -  połączenie klasycznego masażu z mocą gorących kamieni.

100,00/180,00