Co to jest manicure?

Manicure w najprostszy sposób można określić, jako profesjonalny, a zarazem przyjemny zabieg pielęgnujący paznokcie u dłoni. Jego celem jest zadbanie o piękny wygląd płytki paznokci poprzez ich odżywienie, nawilżenie i wypolerowanie. Manicure nie zapomina również o skórkach, które znajdują się w okół płytek – pielęgnuje je i delikatnie odsuwa. Zabieg ten nadaje również paznokciom odpowiedni kształt, zależny od preferencji klienta. Dzięki manicure dłonie lepiej się prezentują – zadbane paznokcie to przejaw eleganckiego wyglądu.

Rodzaje zabiegu manicure

Manicure posiada kilka swoich odmian. Chociaż ich cel jest jeden – pielęgnacja paznokci, to jednak sposób przeprowadzenia zabiegu może się odrobinę różnić. W zależności od efektów, jakie pragnie osiągnąć klient, manicurzystka pomoże dobrać odpowiedni rodzaj pielęgnacji. Może być ona podstawowa lub rozbudowana, obejmująca regenerację całych dłoni. Wszystkie zabiegi są całkowicie bezpieczne dla klienta i zapewniają perfekcyjny wygląd paznokci. Dostępne rodzaje manicure’u to:

 1. Manicure klasyczny

Ten typ zabiegu pielęgnacyjnego paznokci charakteryzuje się usuwaniem skórek nachodzących na płytkę za pomocą cążek. Nazywa się go również manicure’m mechanicznym, ze względu na wykorzystanie do celu narzędzi, a nie kosmetyków. Cążki są sterylizowane po każdym użyciu, dlatego jest to zabieg w pełni bezpieczny dla każdego klienta.

 1. Manicure biologiczny

Jego celem jest delikatne traktowanie paznokci. Do skracania ich długości oraz usuwania skórek nie używa się żadnych metalowych narzędzi. Wykorzystuje się natomiast specjalne preparaty zmiękczające, drewniane patyczki do skórek oraz papierowe pilniki i polerki.

 1. Manicure Spa

Zabieg ten opiera się na manicure’rze klasycznym lub biologicznym lecz wzbogacony jest o zabiegi pielęgnacyjno-regeneracyjne dłoni. Dołączony jest zabieg peelingu dłoni, który oczyści skórę z martwego naskórka, powodując jej wygładzenie. Dodatkowo w proces pielęgnacji włączony jest relaksacyjny masaż i odżywcza maska.

Jakie są etapy zabiegu manicure?  

Istnieje kilka odmian manicure’u, ale każda z nich bazuje na kilku etapach, które są esencją tego zabiegu. Ich przebieg może się nieznacznie różnić i gwarantować dodatkowe korzyści pielęgnacyjne. Można wyróżnić kilka ogólnych kategorii, które zobrazują idee zabiegu typu manicure:

Etap I – skrócenie paznokci na długość

Do tego etapu używa się zazwyczaj specjalnych i różnorodnych pilniczków. Cążki i nożyczki stosowane są sporadycznie, gdyż mogą wpłynąć na kruchość paznokcia, a ponadto ciężko nadać nimi pożądany kształt. Dzięki pilniczkom wyrównywane są brzegi płytki paznokcia i formowany odpowiedni wygląd – można je opiłować np.: w kwadrat, migdał, owal itp. Zależy to od budowy paznokcia, wyglądu jego płytki oraz propozycji klienta. Kosmetolog powinien wziąć także pod uwagę rodzaj pracy klienta, gdyż często zdarza się, że nieodpowiednio skrócone paznokcie mogą przeszkadzać w jej wykonywaniu.

Etap II – wygładzanie powierzchni

Paznokcie często pokryte są różnorodnymi bruzdami i załamaniami. Nie tylko wygląda to nieestetycznie, ale także może być miejscem do wnikania bakterii oraz wilgoci, a te czynniki wpływają na ogólny stan paznokcia. Wygładzanie powierzchni polega na spiłowaniu nierówności pilnikami o bardzo drobnej ziarnistości, tak aby nie naruszyć struktury płytki. Po usunięciu nierówności i mikrourazów paznokcie są polerowane, w celu nadania odpowiedniego połysku.

Etap III – zmiękczanie skórek

Kolejnym etapem w zabiegu manicure jest proces zmiękczania skórek. Nie można ich usuwać kiedy są twarde, ponieważ może to uszkodzić skórę dłoni, jak i samą strukturę płytki paznokci. Ponadto pominięcie tego etapu spowoduje, iż skórki zostaną usunięte w sposób niedokładny i nieestetyczny. Proces ten trwa kilka minut, wykonuje się go poprzez specjalnie przygotowana kąpiel wodną lub za pomocą płynów zmiękczających.

Etap IV – usuwanie skórek

Po odpowiednim zmiękczeniu skórek należy je usunąć – skórki zachodzące na płytkę paznokcia nie wyglądają atrakcyjnie. W pierwszej kolejności trzeba je delikatnie odsunąć, a dopiero potem usunąć. Ten etap należy wykonywać delikatnie i precyzyjnie. Zbyt głębokie wycięcie może spowodować uszkodzenia i infekcje. Skórki nie powinny pozostawiać żadnych tzw. “zadziorów”.

Etap V – malowanie

Po odżywieniu i pielęgnacji paznokci należy zadbać o ich atrakcyjny wygląd. Płytka paznokcia jest malowana lub ozdabiana według życzenia klienta. Używa się preparatów wpływających na twardość lakieru i czas jego utrzymania się na paznokciach oraz środki powodujące lepszy połysk. Ta faza maniure’u może u każdego wyglądać inaczej.

Przeciwwskazania do wykonania manicure’u

Istnieje kilka sytuacji, przez które zabieg manicure nie może zostać wykonany. Nie wykonuje się go, jeśli klient choruje na:

 • grzybicę paznokci
 • drożdżycę
 • choroby wirusowe (brodawki itp.)
 • stany zapalne lub alergiczne

Zabieg manicure przeznaczony jest w równej mierze dla kobiet, jak i mężczyzn, dlatego zapraszamy wszystkich do spróbowania tej formy pielęgnacji. Wykonujemy wszystkie rodzaje manicure’u w naszym ośrodku Anlaya Day Spa w Józefowie. Leży on w  pobliżu Warszawy i Otwocka – z obu miast można do nas łatwo dojechać zarówno własnym transportem, jak i komunikacja miejską.

Zapraszamy klientów zamieszkałych w najbliższych okolicach Warszawy, takich jak:

 • Sulejówek
 • Michalin
 • Karczew

A także osoby z najbliższych warszawskich nam dzielnic, takich jak:

 • Anin
 • Wawer
 • Międzylesie
 • Falenica

Manicure klasyczny bez malowania / z odżywką

50 zł

Manicure biologiczny / Express

45 zł

Manicure Spa

80 zł

Manicure klasyczny / french / vinyllux

50 zł / 55 zł / 55 zł

Manicure kids

40 zł