Co to jest masaż twarzy, szyi i dekoltu?

Masaż ten ma za zadanie ukoić, zrelaksować, pobudzić, a także rozluźnić zmęczoną skórę. Pod wpływem nacisku krew i limfa podchodzą pod skórę, dzięki czemu pobudza ją i odżywia. Ponadto w połączeniu z kosmetykami, poprawia koloryt skóry, dotlenia, uelastycznia oraz wygładza. Ma działanie czysto profilaktyczne. Wykonywany regularnie podnosi poziom elastyczności, jak również likwiduje małe i zmniejsza większe zmarszczki.

Do kogo jest skierowany?

Masaż twarzy, szyi i dekoltu skierowany jest dla osób żyjących w ciągłym pośpiechu oraz stresie. To głównie na tych częściach ciała odbija się nasze zmęczenie oraz pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Masaż zmniejszy również skutki przemęczenia, dzięki czemu nasza skóra będzie wyglądała młodziej i zdrowiej. Wskazany jest m.in. dla osób z przykurczami mięśniowymi, zesztywnieniem stawów i mięśni, bliznami, otyłością, czy stresem i napięciem zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Nie powinny korzystać z niego osoby, które cierpią m.in. na stany zapalne, alergiczne i zakaźne skóry, stany gorączkowe, wysokie nadciśnienie tętnicze, czy nadczynność tarczycy.

Jak to wygląda?

Masaż najczęściej wykonuje się delikatnymi ruchami, tzw. “głaskaniem”. Zapobiega to nadmiernemu rozciąganiu skóry twarzy. Ruchy powinny być delikatne i płynne. Masujemy od dołu twarzy ku górze, kolistymi ruchami lekko rozcierając drobne zmarszczki na całej twarzy oraz w okolicach wokół oczu. Na koniec stosuje się technikę ugniatania, uciskania i delikatnego oklepywania. Masaż wykonuje się przy pomocy odpowiednich kremów i balsamów.

Efekty masażu twarzy, szyi i dekoltu.

Masaż twarzy, szyi i dekoltu nie tylko wprowadzi nas w stan błogiego odprężenia i relaksu, ale przyniesie także wiele korzyści dla wyglądu naszej skóry. Zostaje ona ujędrniona i uelastyczniona, dzięki czemu opadnięte policzki unoszą się. Nabiera blasku, staje się dużo młodsza i zdrowsza. Masaż redukuje ilość, jak również niweluje małe zmarszczki oraz tak zwane “kurze łapki”. Przy użyciu specjalnych preparatów zmiękczy, wygładzi skórę i usunie zrogowacenia. Zabieg ten powoduje odblokowanie kanałów łojowych i potowych oraz pobudza gruczoły wydzielnicze skóry.

Zachęcamy do skorzystania z relaksującego masażu twarzy, szyi i dekoltu szczególnie osoby zapracowane, żyjące w nieustannym stresie oraz wszystkich  pozostałych pragnących zafundować sobie chwilę odprężenia. Masaż ten wykonywany jest w ośrodku Anlaya Day Spa w Józefowie (położony między Warszawą a Otwockiem). Problemów z dojazdem nie będą miały osoby zamieszkałe w takich okolicach, jak:

  • Wawer
  • Międzylesie
  • Sulejówek
  • Otwock

Równie mocno zachęcamy do skorzystania z oferty naszego Spa osoby z innych okolicznych miejscowości:

  • Falenicy
  • Aninu
  • Michalina
  • Karczewa